annonse
D53A8747

Flyturen til Los Angeles var på nærmere 11 timer totalt, og jeg vet helt ærlig ikke hva jeg skulle gjort uten lesebrettet mitt. For det første er det så tynt, lite og nett at det sklir rett ned i håndvesken, og for det andre så er fryktelig deilig å ‘forsvinne’ inn i en egen drømmeverden for en liten stund i flysetet.

D53A9252  D53A8731

Jeg leser for øyeblikket ‘Nå!’ Av Erik Bertrand Larssen

For noen uker tilbake skrev jeg dette innlegget om å være mer ’tilstede’ i hverdagen, og viktigheten med å sette pris på hvert øyeblikk uten å la seg distrahere for mye av stress, fremtid, fortid, bekymringer og/eller sosiale medier. Da tipset en av skjønne dere meg om å lese boken Nå! av Erik Bertrand Larssen, og det er den jeg leser på lesebrettet mitt om dagen. Jeg er virkelig storfan av mentaltreneren sine tidlige bøker, og denne er ingen unntak.

D53A8744

. . .

«Se for deg at du er helt rolig. Uansett hva som skjer. Stress, forstyrrelser, irritasjoner – det biter ikke på deg. Tankene dine er samlet rundt det du holder på med. Innimellom løfter du blikket og legger merke til alle de fine tingene rundt deg. Gjennom dagen opplever du stadig at du får små drypp av påfyll, av energi. I denne boken bruker Erik Bertrand Larssen sine egne erfaringer, både personlig og som mentaltrener, til å vise oss hvordan vi kan hente ut den kraften som finnes i å leve her og nå. Det handler om å trene opp din indre styrke. Bare da kan du være helt til stede i livet ditt. Det er NÅ! forandringen skjer.»

D53A9266

D53A8779

Akkurat nå har Adlibris kampanje på Letto lesebrettet til 995,-. Kanskje en idé til julegave? Det er jo faktisk en perfekt gave til både han og henne! E-bøker er rimeligere enn fysiske bøker, og sparer en for mye plass både på reise i kofferten, som i håndvesken i hverdagen. Jeg er så glad i mitt ♥

Previous Post
Next Post

16 thoughts on “Et must-have på reise

Comments are closed.