D53A9389

· 3 days juice detox ·

De to siste årene har jeg gjort 3 dagers juice-detox, og jeg er klar for min tredje som starter I DAG! Etter sommerferie og et ubalansert kosthold med mye raffinert sukker, salt, raske karbohydrater og fast-food kjenner jeg at jeg har lyst til å gi kroppen en ny start. Rett og slett en real høstrengjøring! Og ja, jeg vet alt det der med at ‘kroppen renser seg selv’ som jeg får informert hvert år, men jeg gjør dette simpelthen for meg selv fordi jeg føler det gjør godt, ikke minst en liten kickstart. Og det er vel det som er det viktigste, er det vel ikke! I morges hentet jeg en stor eske med juice som jeg skal leve på i tre dager, og denne gangen gikk jeg for den mest intense av de tre ulike juice-programmene som heter ‘Transformation 03’. Dette programmet er det grønneste av dem alle!

// The past two years I’ve been doing juice detoxes one time a year, and now it’s time to repeat the process. I started today! During the vacation I ate a lot of sugar, salt, bad carbs and fast food.. I can’t say I regret any of it ha ha, but I really feel like it’s time for a vacay clean-out just to kickstart a healthy and clean fall. I picked up 18 juices today, and I will only drink them for the next three couple of days. I picked the program called Transformation 03!

D53A9336

...

Tre dager med juice er ingen spøk, men jeg elsker å utfordre meg selv og min egen viljestyrke. Jeg har bare hatt gode erfaringer med detox tidligere, og jeg har helt ærlig gledet meg til å helle innpå med grønne juicer for en liten periode. Det gjør mye med motivasjonen videre for en ren og sprek høst!

// Three days only drinking liquid is no joke, but I love to challenge myself and my own dicipline. I’ve only had good experience with juice detox earlier, and to be honest I’m looking forward to pour down healthy green juices. To me it’s a super motivating way to kickstart a healthy diet and workout routines! 

D53A9315

· This is how you get through the detox without failing ·

Under de 3 dagene med detoxen skal man drikke seks juicer for dagen og helst holde seg unna fast føde. Jeg har alarm på telefonen for hver juice, slik at jeg ikke glemmer noen bort (klokken 10, 12, 14, 16, 18, 20). Drikker man juicen regelmessig hjelper det å holde blodsukkeret stabilt! Mellom juicene drikker jeg masse vann og urtete med sitronskiver. Skulle sulten virkelig inntreffe, kan man spise noen agurkskiver, usaltede nøtter eller en kvart avokado. Dagene man holder på er det viktig at man tar tid til seg selv, og senker tempoet. Tørrskrubbing av kroppen, varme bad, behagelige turer (ingen hard trening), meditering, Siesta (en nap på ettermiddagen) og en rolig timeplan er viktig å ta hensyn til. Disse dagene skal du bare ha deg selv i fokus!

// During the 3 days with the detox you can drink 6 bottles of juice each day but you’ll have to stay away from food. I have set alarms for every juice on my phone, so that I don’t miss out on any of them. That’s really important to keep my blood sugar levels stable. If I get really really hungry (which I surprisingly haven’t been yet…), I can have a few slices of cucumber, quart a avocado or a little bit of raw almonds. In between the juices I can drink as much water and herbal tea with lemon slices as I like though! It’s also really important to slow down during the days with taking short walks, baths, naps and mediate ♥

D53A9338

Jeg bestilte juiceprogrammet HER, og på Essentially sine sider finner du alt av info.
Dette er forresten ikke sponset, jeg kjøper alltid juiceprogrammene mine fra Essentially!

// I ordered the juice program at Essentially, and here you can read all the info you need.
I’d like to mention that this is not a sponsored post. I’ve bought and paid this myself!


Previous Post
Next Post

25 thoughts on “Vacation clean-out

  • Susannecasandra
    Dette hørtes enklig litt deilig ut:)

  • Thea
    Hva koster det programmet du har nå? Finner ikke priser på nettsiden :O

  • Thea
    Hva koster det programmet du har nå? Finner ikke priser på nettsiden :O

  • Caroline
    Lykke til! Fullførte akkurat en juicerens på 6 dager med bare juice! Hardt i begynnelsen, men så utrolig deilig etterpå! 😀

    • WOW! Du er beinhard. Det tror jeg faktisk ikke jeg hadde klart :O Er på dag to nå, og det er virkelig tøft. Men overraskende nok kjenner jeg meg litt mer opplagt nå enn i går 😀

  • Malin
    Dette høres ut som en real utfordring! Lykke til???

  • Linn
    Har veldig lyst til å prøve dette selv 🙂 men siden jeg prøver å holde vekten etter å ha gått ned noen kosekilo, så synes jeg det er greit å vite kaloriinnholdet i disse juicene.. Du vet ikke (eller gidder å sjekke?) hvor mange kcal man får i seg pr dag på denne detoxen? 🙂
    Klem fra Linn

  • Merete
    Forstod jeg det riktig at du bare skal drikke juice i tre dager? Altså ingen frokost/lunsj/middag etc? :O Høres spennende ut!

  • Jeanette
    jeg skjønner ikke helt hvorfor du gjør dette. Det finnes ingen studier som viser at dette faktisk funker! Det er bare tull,men om du vil bruke penger på sånt so be my guest! Kroppen klarer fint å rense seg selv! Synes det er synd at du skal skrive om dette på bloggen din,det påvirker unge jenter i helt feil retning!!

  • Benedicte
    Er det lov å komme med et ønske? <3 Kunne du ha laget en ny bakgrunn for mac som du deler med oss? <3 Kanskje en som er mer tilpasset oktober med fine høstfarger og kanskje noen input fra Halloween. Oktober er jo tross alt Halloween-måneden! + at jeg elsker når du lager innlegg som "10 ting jeg har lyst til å gjøre i oktober" 🙂

  • Julie
    Uh! Lurer faktisk på å prøve det ut ! Kanskje bare for en dag da ?

  • Hanne
    Hei 🙂 Dette høres spennende ut! Kan tenke meg at man føler seg ganske frisk etter en slik detox.
    Merkes dette på vekten også? Hvordan er appetitten etter man har gått på en slik diett?

    • Man føler seg veldig ren fra innsiden og det er deilig 🙂 Man merker ofte forskjell på vekten under en detox, men det er bare vann-vekt.

  • Du er flink! Masse lykke til <3

  • Eli
    Eirin! Jeg så på «Prosjekt Perfekt at juicing kun er ett «dekkord» for slankekur. Hva tenker du om det? Ettersom du tar juicekur etter perioder med usunn mat, så er vel det endel av hensikten? De aller fleste har vel vært der etter en ferie! Jeg synes det er interessant at det å ta en juicekur er akseptert, men det å ta en slankekur ikke er det, når begge deler går ut på at kroppen får ett kaloriunderskudd (kall det gjerne rensing…) Hadde vært interessant å høre dine tanker rundt dette:-)

    • Hadde jeg ønsket å slanke meg hadde jeg ikke gått på en ‘diett’ i 3 dager. Da hadde jeg lagt om kostholdet mitt og innført en hardere trening samt kaloriunderskudd over lang tid. Det skal mye lengre tid til for å slanke seg en en tre-dagers juice-detox. Om noen sammenligner det med slanking så tror jeg de må undersøke litt nærmere hva dette faktisk innebærer. En detox handler om å rense kroppen fra avfallsstoffer fra blant annet forurensing, ferdigmat og prosessert mat. Man mister ikke fett på tre dager, kun vann 🙂

  • Hannah
    Hi Eirin! 🙂 Great idea for after vacation! I’ve never thought about doing a detox before, I’m not sure how I’d handle 3 days without food! You’re so strong! 🙂 Would you let us know how you get on? How you feel after? As you’ve made me want to look into doing this myself. Looks like it may be good! 🙂

    Have a lovely week!

  • Linda
    Hei Eirin 🙂
    Synes det høres spennende ut med det. Er det enkelt å holde den? Ser for meg at man blir veldig sulten av å bare drikke

Comments are closed.