D53A7639

· Et lite interiørtips fra meg til deg ·

I interiørbutikkene kryr det av ulike plater og marmorbrett. En ting er sikkert, og det er at de duger til mer enn lekker servering av ost og kjeks! Jeg fant den perfekte størrelsen på marmorplaten hos Bolia, og det var ikke før den hadde støvet ned på spisebordet i noen uker at jeg kom på et annet bruksområde. Som avlastningsbord til sofaen! Jeg tipper jeg ikke er den eneste som liker å nyte kaffen min i sofakroken, eller søke rundt på nett om kveldene. Da er det veldig greit å et stabilt sidebord rett ved. Du kan kaller det kanskje latskap, men jeg kaller det litt smart også. Jeg får i hvert fall mye glede ut av det!

// Marble trays can be found everywhere these days. One thing’s for sure – you can use them for more than just beautiful serving trays for crackers and cheese or whatever. A little while ago I bought this beautiful tray at Bolia, and after weeks just laying at the dining table I figured why not use it as a side table for the couch! You may call it lazy but I’ll rather go for smart. I bet I’m not the only one loving to enjoy my coffee in the corner of the couch, or search the web during late evenings all wrapped up in my cozy blanket. You can even charge your computer in the couch without any form of fire danger. 

D53A7617

.. Synes det ser pent ut når det ikke er i bruk også! Her kan også dataen lade seg opp uten fare.

// .. It even looks good when It’s not in use! Like a little special interior detail.

D53A7644-001

Marmorplater finner du nesten overalt, men prisene varierer noe helt enormt. Jeg vet at både Kid og Lagerhaus har rimelige varianter i butikk akkurat nå. Det jeg har fra Bolia mener jeg kostet rundt 500 lappen om jeg ikke tar helt feil. Bolia selger også tilhørende sofabrett i metall til noen av sofamodellene deres!

// Marble trays can be found almost everywhere, but the prices vary a lot. I know that both Kid and Lagerhaus have ‘budget friendly’ ones. This one I got from Bolia cost me about $60 which I think was quite expensive.. Bolia also have metal trays custom made for their sofa models which is pretty nice! Xx

D53A7624

Previous Post
Next Post

29 thoughts on “Marble side table

  • Susannecasandra
    Dette var kjempe smart å fint 🙂 er det lenge sia du kjøpte det ? Ha en fin mandag 🙂

  • Såå fint og lurt! Marmor er bare så nydelig..
    Ha en fin mandag!

  • I am so loving marble interior! 🙂
    xx
    http://mariannelle.com

  • Helt genialt spør du meg også!! Dette skal jeg uten tvil notere meg 🙂

  • Sofie Josefine
    Hei! jeg lurer på om du skal til Oslo denne uken? 🙂 jeg skal til Oslo på torsdag og da lurte jeg på om du har noen tips til en koselig plass å spise lunsj/ mellommåltid på? Har nesten aldri vært der før så jeg vet ikke helt om så mange plasser :/

    • Hei! Det skal jeg ikke nei. Er ikke noe særlig godt kjent der dessverre, så det våger jeg ikke si :O Havner alltid på Joe & The juice jeg!

  • Helene
    Har du sluttet å lage juice? Før la du ut bilder og oppskrifter hele tiden men det er lenge siden sist gang…

    • Morsomt at du nevner det Helene! Lagde for første gang i dag etter over et halvt år. Juiceren min gikk i stykker men jeg var så heldig og fikk ny til bursdagen av familien 🙂 Nå blir det mer juice fremover!

  • Marte
    Hvor er paljettputa fra?:)

  • Amalie
    Åh, kjempefint! Gleder meg skikkelig til det er min tur til å slå meg til ro med fast bosted, men det får bli etter utenlandsstudier. Skal bli bra å investere litt i et hjem 🙂
    Har planer om å fornye høstgarderoben snart, men trenger litt inspirasjon. Kanskje du kunne lage et innlegg med diverse favorittantrekk som passer høsten? Bare elsker stilen din! Også er det jo så koselig med høst og varme plagg, med kakao foran peisen 🙂

    Klem

    • Hei Amalie! Jeg skal prøve å inspirere så mye som mulig med antrekksinnlegg mot høsten 🙂 Koseligste årstiden spør du meg!! Stor klem <3

  • Emma
    Så fin blogg du har!☺️ Ett spørsmål, hvilken nettbutikk kjøper du de supernature produktene du la ut på snapchat ifra?☺️

  • Marit
    Kunne du tenke deg å dele oppskrift på den grønne smoothien du hadde på snapchat i dag? Den så innmari god ut!

  • Heisann Eirin 🙂

    Jeg måtte bare legge igjen en liten hilsen. Jeg har lest boken din nå, og må bare få sagt at jeg kjenner meg igjen i mye av det du skriver. Jeg kommer nok til å lese den igjen. Du er en sterk dame som vet hva du vil, og får det til. Beundringsverdig og ikke minst en stor motivator for andre.
    Leser bloggen din fast, og er utrolig dårlig på å kommentere – skjerpings fra min side.
    Takk for mange gode innlegg, jeg følger deg fast og du er en av mine store favoritter.
    Ønsker deg en fin kveld.

    Rebekka 🙂

    • For en koselig tilbakemelding, Rebekka <3 Tusen tusen takk. Det var veldig motiverende for meg å lese! Ha en riktig fin dag. Klem E

  • Vibeke
    Hei Eirin. Du har ett nydelig hjem ? Jeg skal ha maken kjøkken som ditt og lurer på hvilke farge du valgte på kjøkkenbenken – glacier white eller designer white? Du har forresten en veldig inspirerende blogg.

  • Ann
    Hei skjønne, fine, flotte Eirin!

    Ville bare si hvor utrolig inspirerende bloggen din er for tiden, og har lagt et elsk på badet ditt etter jeg så mystoryen din *hjerteøyner*.

    Har lagt merke til den svarte klokken du har på bilder i ny og ne, og lurer på hvor den er fra/evt nettside den er kjøpt på?

    Ha en fin dag/kveld! Klem

    • Tusen takk Ann!! Er veldig fornøyd med badet, det begynner å komme seg 😀 Den svarte klokken du tenker på er fra The Fifth Watches. Klem!

  • Carina
    Ååh, dette var fint!

  • Margrethe
    For et nydelig interiør! Hvor er de svarte og hvite stripete putene fra?

  • Silje
    Heisann! Elsker alt som er marmor, så dette brettet skal definitivt kjøpes 🙂 Og så lurer jeg på hvor du kjøpte det svarte marmor ‘dekselet’ til macbooken din?

    Ha en fin kveld!

  • Ingrid
    Hei! Tusen takk for en veldig inspirerende blogg!
    Jeg lurer på hvor er sofaen din er fra, og hva slags stoff den er i? Ser veldig deilig ut, og elsker den lyse, nordiske stilen.

    Hilsen ei som bygger nytt hus og er på utkikk etter en sofa å fylle det med 😉

Comments are closed.