Vi er på god vei inn i september, og jeg har bestemt meg for å dele et innlegg som dette for hver måned (inspirert av søte Emily). Det er alltid fint med mål, men de blir plutselig hakket mer seriøs når man skriver dem ned og deler dem med noen. Det er for all del ikke noen «kjempestore» – men likevel gjøremål som er fine å skrible ned når man ønsker å gjennomføre. September måned er fin, og vi får nok en kombinert sensommer med høst disse kommende ukene. Jeg synes det er en deilig mellomting, selv om jeg må innrømme at jeg gleder meg veldig til ordentlig høst og vinter. Jeg er en skikkelig «kosejente» som elsker når det begynner å bli mørkere ute, når man må pakke seg inn i et ekstra lag med klær, og ikke minst når bladene begynner å skifte farge og luften blir mer crispy. Det er jo så koselig – ikke minst å kunne krype opp i sofakroken under et pledd med stearinlys på bordet, eller en dampende varm dusj etter en svett joggetur og roser i kinnene.. Hva gleder du deg over når høsten banker på døren?
Her er 10 ting jeg ønsker å gjøre i september.
- Ta Billy til hundefrisøren å sørge for at han får seg en ordentlig klipp for en gangs skyld. Jeg skal innrømme at det alltid har blitt med tanken, og at han har blitt klippet i vasken på badet de siste månedene. Han fortjener en fin klipp, så fin som han er!
- Prøve å venne meg av sukker. Jeg er flink til å holde søtsaker til helgene, men i det siste har jeg vært litt slapp i ukedagene også, noe som merkes på formen. Det er noe jeg vil venne av meg, for det er ingen god følelse. På mandag (he-he, always) er det sukker-kutt for en liten periode.
- Ikke skippe en eneste kickboksing økt. Denne måneden er min første på kickboksingen, og jeg er fast bestemt på at jeg skal fortsette. Det er så gøy og jeg stortrives på trening! Det er så godt miljø og flinke trenere.
- Bli flinkere til å vaske bilen hver eneste uke. Enough said! Jeg er flink til å ta vare på tingene mine, men noe jeg har innsett er at det gjelder minst like mye bilen. Det er lett å glemme!
- Begynne å gå Stoltzekleiven minst en gang i uken er noe jeg har tenkt mye på i det siste. Det er en j** tur når man først setter opp tempo, men fy så deilig det er når man har kommet seg til toppen. Å lufte topplokket litt innimellom har vi alle godt av!
- Jeg har et mål om å bli mykere, og har bestemt meg for å bli flink til og tøye hver eneste dag. Jeg er stiv som en stokk, og fikk klar beskjed på kickboksingen at jeg bare måtte se å sette i gang. I will!
- Med tanke på flytting har jeg mye rot i skuffer og skap som jeg «overser» fordi jeg tenker at det forsvinner når jeg flytter. Nå har jeg bestemt meg for at jeg skal ta fatt denne måneden å rydde opp i alt, og kvitte meg med unødvendig skrot. Er det rot i hjemmet (usynlig eller ei) så blir det fort rot i hodet også.
- Jeg har lyst til å begynne og følge med på en serie og faktisk fullføre en sesong. Jeg er helt håpløs når det kommer til alt som har med tv-titting å gjøre. Jeg blir SÅ rastløs! Men det er jo veldig koselig å følge med på en serie som man kan strekke seg etter når man trenger å skifte fokus for en time.
- Et mål om å bli flinkere til å oppdatere Instagram må innføres denne måneden.
- Jeg har hatt lyst til å lage sjokolademousse basert på avocado i evigheter. Denne måneden skal jeg hive meg rundt å prøve!


God søndag til deg, søte jente 🙂
God søndagskveld til deg, og håper uken blir fiiiin!
– Mistresses (enkel amerikansk jenteserie)
– Ray Donovan (litt thriller/drama)
– The Affair
– The leftovers
– Suits
– Sons of Anarchy Alle disse er slike du bare blir totalt hektet på ! Ha en fin søndag skjønne deg !
Søk opp StolzenJoga på Facebook – anbefales ??
Lurer på hvor den søte stripete tightsen er fra?
🙂
http://emiliehaaber.com/2015/09/07/chocolate-avocado-banana-mousse/