10 ting jeg vil gjøre i september

Vi er på god vei inn i september, og jeg har bestemt meg for å dele et innlegg som dette for hver måned (inspirert av søte Emily). Det er alltid fint med mål, men de blir plutselig hakket mer seriøs når man skriver dem ned og deler dem med noen. Det er for all del ikke noen «kjempestore» – men likevel gjøremål som er fine å skrible ned når man ønsker å gjennomføre. September måned er fin, og vi får nok en kombinert sensommer med høst disse kommende ukene. Jeg synes det er en deilig mellomting, selv om jeg må innrømme at jeg gleder meg veldig til ordentlig høst og vinter. Jeg er en skikkelig «kosejente» som elsker når det begynner å bli mørkere ute, når man må pakke seg inn i et ekstra lag med klær, og ikke minst når bladene begynner å skifte farge og luften blir mer crispy. Det er jo så koselig – ikke minst å kunne krype opp i sofakroken under et pledd med stearinlys på bordet, eller en dampende varm dusj etter en svett joggetur og roser i kinnene.. Hva gleder du deg over når høsten banker på døren?

10 ting jeg vil gjøre i september

Her er 10 ting jeg ønsker å gjøre i september.

  1. Ta Billy til hundefrisøren å sørge for at han får seg en ordentlig klipp for en gangs skyld. Jeg skal innrømme at det alltid har blitt med tanken, og at han har blitt klippet i vasken på badet de siste månedene. Han fortjener en fin klipp, så fin som han er!
  2. Prøve å venne meg av sukker. Jeg er flink til å holde søtsaker til helgene, men i det siste har jeg vært litt slapp i ukedagene også, noe som merkes på formen. Det er noe jeg vil venne av meg, for det er ingen god følelse. På mandag (he-he, always) er det sukker-kutt for en liten periode.
  3. Ikke skippe en eneste kickboksing økt. Denne måneden er min første på kickboksingen, og jeg er fast bestemt på at jeg skal fortsette. Det er så gøy og jeg stortrives på trening! Det er så godt miljø og flinke trenere.
  4. Bli flinkere til å vaske bilen hver eneste uke. Enough said! Jeg er flink til å ta vare på tingene mine, men noe jeg har innsett er at det gjelder minst like mye bilen. Det er lett å glemme!
  5. Begynne å gå Stoltzekleiven minst en gang i uken er noe jeg har tenkt mye på i det siste. Det er en j** tur når man først setter opp tempo, men fy så deilig det er når man har kommet seg til toppen. Å lufte topplokket litt innimellom har vi alle godt av!
  6. Jeg har et mål om å bli mykere, og har bestemt meg for å bli flink til og tøye hver eneste dag. Jeg er stiv som en stokk, og fikk klar beskjed på kickboksingen at jeg bare måtte se å sette i gang. I will!
  7. Med tanke på flytting har jeg mye rot i skuffer og skap som jeg «overser» fordi jeg tenker at det forsvinner når jeg flytter. Nå har jeg bestemt meg for at jeg skal ta fatt denne måneden å rydde opp i alt, og kvitte meg med unødvendig skrot. Er det rot i hjemmet (usynlig eller ei) så blir det fort rot i hodet også.
  8. Jeg har lyst til å begynne og følge med på en serie og faktisk fullføre en sesong. Jeg er helt håpløs når det kommer til alt som har med tv-titting å gjøre. Jeg blir SÅ rastløs! Men det er jo veldig koselig å følge med på en serie som man kan strekke seg etter når man trenger å skifte fokus for en time.
  9. Et mål om å bli flinkere til å oppdatere Instagram må innføres denne måneden.
  10. Jeg har hatt lyst til å lage sjokolademousse basert på avocado i evigheter. Denne måneden skal jeg hive meg rundt å prøve!
Previous Post
Next Post

35 thoughts on “10 ting jeg vil gjøre i september

  • Sandra
    Digger disse små listene dine! Et lite tips til punkt nummer sju er å lese «the life-changing magic of tidying up». Alle jeg kjenner fullførte på et par dager og elsket den 🙂

    • Eirin Kristiansen
      Den skal jeg sannelig bestille! Takk for tips, Sandra 🙂

  • Å, dette likte jeg! 🙂 Fine mål/planer, har troen på at du får krysset av alle punktene.
    God søndag til deg, søte jente 🙂

    • Eirin Kristiansen
      Takk for det, Kamilla. Så utrolig hyggelig at du enda titter innom og legger igjen en hilsen i ny og ne! Det setter jeg stor pris på 🙂 Klem

      • I ny og ne… Daglig blir mer korrekt. Er bare dårlig til å fortelle hvor enormt mye glede og inspirasjon du sprer. Men vit at jeg tenker det daglig, og setter pris på alt arbeidet du legger i bloggen din (og de andre sosiale mediene).
        God søndagskveld til deg, og håper uken blir fiiiin!

        • Eirin Kristiansen
          Du er god, Kamilla <3 Tusen hjertelig takk 🙂 Samme til deg. Ønsker deg en superduper uke!

  • Hei Eirin 🙂

    Jeg har noen gode oppskrifter på lavkarbo brød og musli som gjør at blodsukkeret holder seg mer stabilt og det blir lettere å holde seg vekke fra sukker i ukedagene. Metter veldig godt og er supersunt for kroppen.

    Har også noen gode tips til kvalitetsserier som er verdt å få med seg:

    – Made In Chelsea (realitydrama hos styrtrike ungdommer i London)
    – Mistresses (enkel amerikansk jenteserie)
    – Ray Donovan (litt thriller/drama)
    – The Affair
    – The leftovers
    – Suits
    – Sons of Anarchy

    Alle disse er slike du bare blir totalt hektet på !

    Ha en fin søndag skjønne deg !

    • Eirin Kristiansen
      Hei Mari! De skal jeg sjekke ut. Takk for at du deler dem med meg 🙂 Jeg tenker å begynne med Suits. Det virker så bra! Fortsatt god søndag <3 Klem

  • Alice
    Hver onsdag kl 18.00 (?) er det StolzenJoga på toppen av Stolzen! Da får du krysset av nummer 5 og 6 på listen din samtidig! ?
    Søk opp StolzenJoga på Facebook – anbefales ??

  • Dette likte jeg så godt! Jeg elsker bloggen din, den har vært en av mine favoritter i evigheter! Skjekk gjerne min oppskrift på avocado chocolate mousse på bloggen min, den finner du her: http://heleneragnhild.no/supersunn-rawfood-chocolate-mousse/

    Ha en deilig søndag fine du <3

    • Eirin Kristiansen
      Tusen takk for oppskrift, Helene 🙂 Deilig søndag til deg også <3

  • Synes det ser ut som gode mål for september – de er alle gjennomførbare! Jeg liker spesielt det siste punktet. Lagde avokadosjokolademousse for ikke så lenge siden og toppet den med lime og jordbær. Virkelig en perfekt kombinasjon!

  • Ina
    Anbefaler deg også å spise mer proteiner – for å få fram den sikkert opparbeidet muskelmassen din. Avocado, toast og grønne juicer (som blir veldig fremhevet på denne bloggen) bringer deg dessverre ikke der. Hilsen PT.

  • Beate
    Dette var lurt! Tror det er mye enklere å gjennomføre ting når du har de nedskrevet – nesten en skriftlig avtale med seg selv 🙂

    Hvor har du kjøpt de svarte joggebuksene du hadde på deg på snapchat?

    Ha en fin søndag!

    • Eirin Kristiansen
      Hei Beate! Den er fra Nelly 🙂 Fin søndag til deg også <3

  • Stine
    For et fantastisk inspirerende innlegg! Håper du fortsetter med dette <3

  • Karen
    Å så masse bra, du er inspirerende og motiverende ? .
    Lurer på hvor den søte stripete tightsen er fra?

  • vaske bilen en gang i uka, wow, det tror jeg aldri jeg kommer til å huske 😛 hehe

  • Emilie
    Jeg gleder meg til semesterstart (litt senere i utlandet enn her), og til å jogge ute i kulda! Ha det gøy med målene dine 🙂 Og jeg hadde blitt veldig glad hvis du vil dele noen tøyeøvelser når du har kommet deg inn det! Bli mykere er et mål for meg også!
    🙂

  • Maria
    Dette innlegget likte jeg!

    God søndag videre til deg <3

  • Synne G.R
    Jeg laget en sjokolademousse basert på avocado for ikke så lenge siden. Jeg brukte bare: En avokado ♥ 1,5ss bakekakao ♥ Ønsket mengde sukrin. Man kan også søte med banan, men det har jeg bare lest, ikke prøvd. Det smakte sjokolade!

  • Charlotte
    Veldig inspirerende innlegg! Håper du fortsetter med dette 🙂 Har du noen serier å anbefale? Haha vet dette spørsmålet er litt rart, men jeg lurer på hva du legger først av concealer og foundation? Stor klem til deg <3

    • Eirin Kristiansen
      Takk, Charlotte. Det blir en fast spalte fremover 🙂 Jeg er helt newbie på serier, dessverre. Jeg legger faktisk concealeren helt til slutt! Klem <3

  • Elsker slike lister! 🙂 Gode mål! Jeg lurte på en ting, så du var på Delicatessen da du var i New York nå nylig. Jeg skal til New York neste søndag, og tenker å ta en bursdagslunsj på Delicatessen 🙂 Vet du om man må boke bord, eller er det bare å svippe innom når magen begynner å romle? 🙂 Klem!

    • Eirin Kristiansen
      Hei! Jeg ville booket bord for å være sikker 🙂 Kos deg masse <3

  • Det er alltid så fint å skrive ned målene sine syns jeg, da fullfører jeg de mye oftere 🙂 Jeg må bli flinkere til å gå stoltzen oftere også, eller generelt å utnytte alle de fine fjellmulighetene som er i Bergen!

    • Eirin Kristiansen
      Arh, ja.. Det er lett for å gro fast på treningssenteret :O

  • Ejjjjj sikke en fin liste Eirin! Jeg har netop postet en opskrift på avocado/banan mousse med chokoladesmag, synes virkelig du skal tjekke den. Den er så nem og så lækker 🙂 Link til opskriften er her:
    http://emiliehaaber.com/2015/09/07/chocolate-avocado-banana-mousse/

  • Sanela
    Jaa Eirin! Har selv hatt kjeeempe lyst til å lage sjokolademousse basert på avokado så lenge. Takk for tipset, skal helt klart gjøre det 🙂

Comments are closed.