· W E L C O M E O C T O B E R ·
Da var vi i oktober måned, og det er tid for å kle seg i oversized strikk og finne frem te-favorittene. Personlig elsker jeg grønn te på dagen og kanelte på kvelden – helst fra YogiTea! Hver eneste tepose har sin egen lille ‘quote’, og det gjør kosestundene enda litt hyggeligere med noen vise ord. HER finner dere et stort utvalg av alle sortene deres. Ellers er det også måneden for Halloween, og det får meg til å tenke på da jeg bodde i New York og feiret Halloween der. Det kan ikke måle seg med Norge, og jeg husker jeg kledde meg ut som Wonder Woman. Hele New York City så ut som zombie town, og det var så kult! Arh, det gledes at jeg skal tilbake om to måneder. Men anyway, her er min liste over 10 ting jeg vil gjøre denne måneden. Del gjerne din liste, om du har!
· 10 things I want to do this month ·
1. Gi garderoben en høst-detox. Det er på tide å ta farvel med sommergarderoben! Akkurat nå er klesskapet mitt en god blanding av alle sesonger, og jeg kjenner at det er skikkelig demotiverende. Da tømmer jeg hele klesskapet helt, og plasserer høstklærne fint og ryddig inn på nytt. Sommerklærne derimot, de pakker jeg ned i esker og plasserer i boden. Deilig, og ikke minst blir det mye mer inspirerende å kle seg når det er luft mellom plaggene, og tydeligere hva som er der! Dette skulle jeg egentlig gjøre forrige måned, men så plutselig kommer sommerdagene i Bergen litt forsinket. Ikke verst!
2. Feire bursdagen til Billy. Lille, skjønne rampungen har bursdag 23. oktober og fyller 3 år! Jeg går nok ikke all in i år med ballonger og diverse i år (haha), men hundekake og en ekstra fin tur skal det uansett bli. Jeg har sagt det før og sier det igjen, jeg aner seriøst ikke hva jeg skulle gjort uten Billy i livet mitt. Han beriker det noe så enormt, og jeg elsker den lille pelsdotten høyere enn noe annet i verden! Han har så stor personlighet, og er tidenes koseklump.
3. Reise, jobbe hardt og oppleve. Denne måneden blir det litt mer aktivitet på reisefronten kontra forrige! Jeg har allerede startet oktober i Oslo, og videre går turene til Ålesund, Saint Tropez og Stockholm for jobb. Jeg gleder meg veldig.
4. Innføre totalt shoppestopp, og kvitte meg med ting. Det har kommet til et punkt hvor jeg nesten blir fysisk dårlig av å ha så mye ting og tang rundt meg. Faktisk foretrekker jeg å ha for lite, kontra for mye. Nå skal klær, noen av de dyre veskene, sko, ting og tang UT. Jeg innfører herved shoppe-stopp på ubestemt tid. Det gir meg ingen verdens ting lengre å ha en ny, dyr, fin kåpe, veske.. You name it.Tvert i mot så blir jeg nesten kvalm av det, og det føles bedre å spare og heller takke nei til ting. Det blir en stor levering til UFF denne måneden, for å si det sånn. Med god samvittighet!
5. Drikke et glass varmt sitronvann på morgenen, og et glass spirulina utover dagen. Placeboeffekten ditten meg datten – I don’t care! Jeg gjør det for meg selv. For min del synes jeg dette er utrolig deilig, og jeg føler meg ren fra innsiden når jeg drikker varmt sitronvann og grønne drikker. Jeg elsker å koke opp vann, tilsette frisk sitronsaft og raspet ingefær. Det virker rensende på kroppen, og et glass iskaldt vann med 1-2 ss spirulina er jeg glad i. Ikke for smaken sin skyld, men følelsen.
6. Bruke plommene fra pappa sin hage til noe lurt. Pappa er verdens snilleste – han kom med to fulle poser med plommer fra hagen til meg! De er så søte og gode, men jeg klarer umulig å spise opp alt selv. Da må jeg såfall avlyse alle reiseplaner og plotte toalettet inn i kalenderen min istedenfor ?
Er det noen som har noen gode plomme-oppskrifter å dele med meg?
7. Begynne å skrive ned to-do’s for hånd, i den fine blokken min. Jeg er flittig bruker av to-do lister på telefonen min, og det kommer jeg nok alltid til å være. Men de siste ukene har jeg faktisk skrevet ned ny to-do liste hver morgen for hånd i blokken min istedenfor, og for min del virker det til å være mye mer effektivt. Da blir tingene gjort, og de er liksom der uten at jeg bare kan trykke på tastelåsen, så er de ute av syne. Anbefales! Jeg har med meg blokken i vesken overalt, og da er det lett å skrible ned ideer og gjøremål så fort de inntreffer.
8. Lage et stort polaroid bilde, å gjøre hjemmet mer personlig. Jeg ble suuuperinspirert av flotte @NeginMirsalehi, da jeg så det fine bildet hun hadde hjemme med alle polaroid bildene! (Se bilde i collage ovenfor). Spørsmålet er bare hvor jeg får tak i rammen! Men det finner jeg vel ut av – kanskje jeg allerede har en stående i boden som kan passe. Synes det er så fint med personlige bilder hjemme, og dette er noe jeg vil ha mer av fremover. Jeg har mange tomme gullrammer som fortjener fine bilder i seg! Dette blir min lille oktober-mission.
9. Invitere til vin og spillkveld. Her forleden da jeg hadde venner over på grilling og jetski, fikk det meg til å tenke at jeg må bli mye flinkere til å sette av tid til slike anledninger. Det er jo så utrolig koselig! I oktober skal det inviteres til vin og spillkveld. Gleder meg allerede.
10. Ta opp igjen strikkeprosjektet. Jeg begynte på verdens fineste strikkegenser i fjor høst, og dette arbeidet skal jeg se å ta opp igjen. Jeg tenker faktisk å begynne i kveld! Det er overraskende bra terapi å skru av alt av kontakt med omverden, sette seg i sofahjørnet å koble ut med strikkepinner og en kopp te mellom hendene. Shit, nå høres jeg gammel ut! Men det er virkelig utrolig avslappende.
Ha en fin dag!
jeg vill også slutte med å shoppe. så nå skal jeg prøve det frem til jul.
ha en fin dag videre ! <3
Ha en fin kveld videre.
Når det kommer til kles/ryddemålene dine vil jeg anbefale bøkene «Listelykke» og «Magisk opprydding». Og så håper jeg at du har lyst til å dele prosessen med oss, veldig gjerne i videoform. Ville vært så gøy å se! Takk for at du er deg x